Jak porazit konkurenci? Objevte 7 klíčů k jedinečnosti

Zatímco v minulosti ti, kteří byli „trochu jiní“, čelili posměchu, v dnešní době se jinakost proměnila v konkurenční výhodu. Pokud se i vy chytře odlišíte od většiny nebo proměníte zdánlivou slabinu ve výhodu, může vám to pomoct. Při hledání nových klientů, pracovním pohovoru i v běžném životě. A my víme, jak jedinečnosti dosáhnout.

Život je příliš krátký na to, abychom dělali jen to, co se od nás očekává. Proto zkuste překročit vymezené hranice, vyzkoušejte nové věci a buďte sví. Někdo vás možná bude považovat za blázny, ale jedno je jisté – budete jiní, originální a nepřehlédnutelní. Jaké vlastnosti a schopnosti by vám neměly chybět, abyste takového stavu dosáhli?

1. Zdravé sebevědomí

Zkuste se podívat na lídry napříč nejrůznějšími obory. Co mají společného? Jsou sebevědomí, věří v úspěch svých projektů, a když si něco zamanou, jen tak něco je neodradí. Pokud chcete uspět, měli byste si věřit i vy. A mít sami sebe rádi. Protože investovat čas, energii nebo i peníze do něčeho, za čím si stoprocentně nestojíte, příliš nedává smysl.

2. Kreativita

Máte hlavu plnou nápadů? Tak se snažte je přenášet i do reality. Kreativita většině projektů jedině pomůže, proto ji v sobě neduste, ale naopak se o ni podělte s ostatními. Může se stát, že vaše vize budou některým lidem připadat šílené, odvážné a neproveditelné. A třeba takové i skutečně budou, ale to neznamená, že se mezi mnoha zdánlivě  bláznivými nápady nenajde ten, který bude stát za to. 

3. odhodlání zkoušet nové věci

Zdá se vám, že v profesní rovině tak nějak stagnujete a stojíte pořád na jednom místě? Změňte to! Dejte výpověď a najděte si novou práci, překopejte své podnikání nebo se vrhněte do úplně nové oblasti . Možná to nebude jednoduché, ale uvidíte, že vás změna nakopne a vnese vám do života nové impulsy. Navíc existují lidé, kteří vám zemětřesení v profesní sféře pomohou ustát.

4. odvaha opustit komfortní zónu

Každý, kdo se dlouhodobě pohybuje v přesně vymezených a dobře známých mantinelech, by si měl čas od času naplánovat nějakou činnost, která ho donutí vystoupit z komfortní zóny. Člověk by se měl pouštět do nových výzev, aby zjistil, kam až může posunout své hranice. Často se při tom ukáže, že věci, ze kterých měl původně strach, jsou ve skutečnosti skvělé s vzrušující. A to je pocit, který stojí za to zažít.

5. Chuť rozvíjet se

Základem profesního úspěchu je držet krok s dobou. Jakmile vám ujede vlak, jen těžko budete naskakovat do dalšího. Proto se neustále vzdělávejte, udržujte si ve svém oboru přehled a pracujte na sobě. To vůbec neznamená, že byste museli všechno dělat v souladu s aktuálními trendy, ale je dobré si o nich minimálně udržovat přehled.

6. Umění přijmout kritiku

Pochvala potěší každého. Kritika už méně. Přesto se snažte, když se vám něco nepovede, případné výtky přijmout, poučit se z nich a využít je ve vlastní prospěch. Řeč je pochopitelně o kritice konstruktivní a dobře míněné, kterou vám obvykle poskytnou lidé, jimž na vás záleží. Čelíte i jízlivým a zlým poznámkám? Pokud nejsou oprávněné, pusťte je z hlavy. Na práci určitě máte lepší věci než se dusit zbytečnou negativitou.

7. Pozitivní myšlení

Je vaše sklenice vždy spíš poloprázdná? To pro život není příliš ideální nastavení. Jistě, povahu nezměníte lusknutím prstů, ale přesto se snažte na každé události, která vás potká, najít něco pozitivního. Pro začátek si třeba stanovte, že se vždy večer ohlédnete za uplynulým dnem a zkusíte na něm najít něco hezkého. Možná vás překvapí, že si většinou něco vybavíte. A třeba se tak postupně naučíte dívat se na život trochu jinýma a pozitivnějšíma očima. 

Zdroj obrázků: pexels.com, pixabay.com, freepik.com

Zakladatelka My Résumé, kariérní konzultantka a nadšenkyně do osobního marketingu s více než 8 lety zkušeností s poradenstvím a identifikací unikátních kompetencí klientů. Perfekcionistická designérka a podnikatelka, která ráda sdílí zkušenosti a seznamuje se se zajímavými lidmi.

5 tipů, jak získat zkušenosti při startu kariéry

5 tipů, jak získat zkušenosti při startu kariéry

Bez praxe nejsou koláče. Jenže jak ji získat, když většina firem upřednostňuje kandidáty se zkušenostmi? To je otázka, kterou si po neúspěšném pohovoru pokládá nejeden uchazeč o práci. Mrkněte na způsoby, které vám se získáním praxe pomohou. Všechny začátky jsou...

read more
Jak zajistit, abyste personalistu zaujali právě vy?

Jak zajistit, abyste personalistu zaujali právě vy?

Personalista je něco jako lovec diamantů. Jeho úkolem je mezi stovkami obyčejných kamenů najít ten, který má obrovskou hodnotu. Tím diamantem je kandidát, jenž zapadne do týmu tak přesně jako poslední chybějící dílek do skládačky. Jaké úvahy se mu honí hlavou? A jak...

read more

Zpracování do 72 hodin od předání podkladů

Práce snů ani další příležitosti, při kterých se člověk musí kvalitně prezentovat, rozhodně nepočkají. Pokud máte vybranou šablonu a připravené všechny materiály, garantuji zpracování do 72 hodin od předání kompletní dokumentace. 

Potřebujete své résumé dříve? Využijte možnosti express zpracování do 24 hodin od předání potřebných materiálů. 

Domluvte si nezávaznou online schůzku

Chcete konzultovat možnosti zpracování svého résumé? Dejte nám vědět, rádi se s vámi sejdeme na online schůzce nebo zavoláme a probereme vaše představy a možnosti zpracování.